Calendar
Schedules
Ranking
Events
Alerts
Field Status
Home
>
Summer Youth Basketball - 2019 Practices
Login
Click on program name to get team information.To navigate the schedules, click the + to expand a league, and the - to hide the league. Click the team or division name to view a schedule.
Click on Contest or Teams
Favorites
Schedule
Teams
Summer Youth Basketball - 2019 Practices
*K/1st Grade Boys
DC Kings 2030 Silver (Stokes)
Mansfield Defenders (Smith)
Mansfield Trojans (Carson)
Raptors (Bivens)
Razorbacks Elite 2030 (Sneed)
Team Sweet* (Nguyen)
The Cavaliers (Williams)
The Heat* (Johnson)
Warriors (Jackson)
3rd Grade Boys
DC Kings 2029 Orange (Thomas)
FBC* (Pace)
MA Trojans 2029 (Moore)
Mansfield Ballers (Nickleberry)
North Texas Shooting Stars (Smith)
North Texas Shooting Stars 2029 (Wynne)
Unity Red (Williams)
Unity White (Williams)
4th Grade Boys
Cavs Elite 2027 (Walker)
Jaguars (Sharp)
Jayhawks* (MacDonnell)
JFF (Henderson )
Legends (Manwarren)
MA Trojans 2027 Red (Moore)
Mambas Elite* (Pineda)
Razorbacks Elite 2027 (Sneed)
Team Hawkins (Hawkins)
Thunder* (McDaniel)
Timberwolves* (Treadaway)
Unity Black (Williams)
Unity Red (Williams )
5th Grade Boys
Carolina* (Bardere)
DC Kings 2026 Orange* (Hulett)
DC Kings 2026 White* (Hulett)
Lobos* (Calzada)
Mansfield Defenders (Smith)
Mansfield Tigers* (Melton)
Mansfield Venom (Peppel)
Midlothian 2026 (McGee)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars (Smith)
PB Nation GS (Thomas)
Pythons (King)
Razorbacks Elite 2026 Red (Sneed)
Real Deal* (Workman)
TarHeels* (Vail)
Team Texas (Brown)
6th Grade Boys
DC Kings 2025 White* (Davila)
Dream Big (Waters)
FMA Global (Kilgore)
H.I.T.* (Preusser)
I Can. I Will. I Must.* (Newton)
Jayhawks* (Tanner)
Mansfield Storm* (Binz)
Razorbacks Elite 2025 (Sneed)
Squad (Robinson)
Underdogs* (Wingfield)
Warriors* (Jackson)
Wildcats (Hammonds)
7th Grade Boys
All Stars* (Mitchell)
Arlington Lakers (Jackson)
Bears* (Payne)
Bullets* (Briscoe)
H.I.T.* (Preusser)
North Texas Shooting Stars* (Green)
Space Hawks* (Ahmed)
TC Patriots* (Gilbreath)
Underdogs (Wingfield)
Unity (Williams )
Vipers (Debrecht)
8th Grade Boys
Barracuda Basketball* (Stevens)
Cavs Elite 2023 (Walker)
Dream Big (Waters)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars* (Readoux)
PB Nation GS (Taylor)
Rockets (Canton)
Space Hawks (Ahmed)
Team Texas (Brown)
Boys High School
All Stars (Williams)
Big Ballers* (Parlin)
Booker T Ballers* (Delarosa )
Cavs Elite 2021 (Walker)
Defenders Elite* (Loop)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars* (Byrd)
Panthers* (Wyckoff)
PB Nation GS
Runnin' (Giddings)
Space Hawks (Ahmed)
Tigers* (Jimenez)
Underrated (Henson)
Girls 5th/6th Grade
Griffins (Harris)
Lady Cavs (Walker)
Lady Wings (Brown)
NL Magic (Fitten)
Girls 7th/8th Grade
Arlington Rise (Williams)
Lady Burleson Ballers (Mcneal)
SC Elite* (George)
Walnut Grove* (Hill)