Home
>
Summer Youth Basketball - 2019
Click on program name to get team information.To navigate the schedules, click the + to expand a league, and the - to hide the league. Click the team or division name to view a schedule.
Click on Contest or Teams
Favorites
Schedule
Teams
Summer Youth Basketball - 2019
*K/1st Grade Boys
DC Kings 2030 Silver (Stokes)
Mansfield Defenders (Smith)
Mansfield Trojans (Carson)
Raptors (Bivens)
Razorbacks Elite 2030 (Sneed)
Team Sweet* (Nguyen)
The Cavaliers (Williams)
The Heat* (Johnson)
Warriors (Jackson)
3rd Grade Boys
DC Kings 2029 Orange (Thomas)
FBC* (Pace)
MA Trojans 2029 (Moore)
Mansfield Ballers (Nickleberry)
North Texas Shooting Stars (Smith)
North Texas Shooting Stars 2029 (Wynne)
Razorbacks Elite 2029 (Sneed)
Unity Red (Williams)
Unity White (Williams)
4th Grade Boys - A Division
Cavs Elite 2027 (Walker)
Jayhawks* (MacDonnell)
MA Trojans 2027 Red (Moore)
Razorbacks Elite 2027 (Sneed)
Unity Red (Williams )
4th Grade Boys - B Division
Jaguars (Sharp)
JFF (Henderson )
Legends (Manwarren)
Mambas Elite* (Pineda)
Team Hawkins (Hawkins)
Thunder* (McDaniel)
Timberwolves* (Treadaway)
Unity Black (Williams)
5th Grade Boys - A Division
DC Kings 2026 White* (Hulett)
Midlothian 2026 (McGee)
PB Nation GS (Thomas)
Razorbacks Elite 2026 Black (Sneed)
Razorbacks Elite 2026 Red (Sneed)
Real Deal* (Workman)
TarHeels* (Vail)
5th Grade Boys - B Division
Carolina* (Bardere)
DC Kings 2026 Orange* (Hulett)
Lobos* (Calzada)
Mansfield Defenders (Smith)
Mansfield Tigers* (Melton)
Mansfield Venom (Peppel)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars (Smith)
Pythons (King)
Team Texas (Brown)
6th Grade Boys - A Division
DC Kings 2025 White* (Davila)
Dream Big (Waters)
H.I.T.* (Preusser)
Jayhawks* (Tanner)
Razorbacks Elite 2025 (Sneed)
Warriors* (Jackson)
Wildcats (Hammonds)
6th Grade Boys - B Division
FMA Global (Kilgore)
I Can. I Will. I Must.* (Newton)
Mansfield Storm* (Binz)
Squad (Robinson)
Underdogs* (Wingfield)
7th Grade Boys - A Division
All Stars* (Mitchell)
H.I.T.* (Preusser)
North Texas Shooting Stars* (Green)
Space Hawks* (Ahmed)
TC Patriots* (Gilbreath)
Unity (Williams )
Vipers (Debrecht)
7th Grade Boys - B Division
Arlington Lakers (Jackson)
Bears* (Payne)
Bullets* (Briscoe)
Underdogs (Wingfield)
8th Grade Boys
Barracuda Basketball* (Stevens)
Cavs Elite 2023 (Walker)
Dream Big (Waters)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars* (Readoux)
PB Nation GS (Taylor)
Rockets (Canton)
Space Hawks (Ahmed)
Team Texas (Brown)
Boys High School - A Division
Booker T Ballers* (Delarosa )
Cavs Elite 2021 (Walker)
Defenders Elite* (Loop)
Next Level Elite* (Fitten)
North Texas Shooting Stars* (Byrd)
Panthers* (Wyckoff)
PB Nation GS
Tigers* (Jimenez)
Underrated (Henson)
Boys High School - B Division
All Stars (Williams)
Big Ballers* (Parlin)
Runnin' (Giddings)
Space Hawks (Ahmed)
Girls 3rd/4th Grade
Arlington Rise (Williams)
Golden Girls (Brown)
Lady Ballerz (Byrd)
Team Henderson * (Henderson )
Girls 5th/6th Grade
Griffins (Harris)
Lady Cavs (Walker)
Lady Wings (Brown)
NL Magic (Fitten)
Girls 7th/8th Grade
Arlington Rise (Williams)
Lady Burleson Ballers (Mcneal)
SC Elite* (George)
Walnut Grove* (Hill)